Архитектурная Мастерская МЕТРОПОЛИС

Russian (CIS)
Мінімалізм Друк E-mail

Мінімалізм — (від латін. Minimus – найменший) стиль в архітектурі другої половини минулого століття, прагнучий до крайнього спрощення композиції і зневаги декором ради пошуку ідеальних пропорцій і колірних співвідношень в основних формах. Мінімалізм зародився в США в 1950-і роки як реакція на експресіонізм з його емоційним підходом. Акцентує простоту  форми (в основному геометричні фігури), ритмічне повторення її елементів.
Приводом для появи терміну послужило мистецтво геометричного абстракціонізму.

Символом мінімалізму є «чорний квадрат» Казимира Малевіча (1915 р.), як його назвав сам художник — «гола ікона нашого часу». Це твір у формальному відношенні можна розцінити як слід від тривимірної структури – куба на площині, тобто як мінімалізм форми. Подібна мінімалізація неминуче веде до абстрактності, до відвернення від художнього змісту зображення, зводить формоутворення до естетичної конструкції — гармонізації простих елементів.
Безпосереднім попередником мінімалізму можна назвати американського художника Франка Стела, що представив в 1959-60 серію «Чорних картин», де превалювали впорядковані прямі лінії.  Передвісником мінімалізму в архітектурі вважають американського архітектора Міса ван дер Рое.
Вирішальні вплив на становлення мінімалізму в Америці і Європі також надала традиційна японська  архітектура і принципи оформлення інтер'єру, певною мірою мінімалізм  це злиття естетики Сходу і Заходу.

Мінімалізм прагне відмовитися від використання декоративних засобів, вважаючи, що для архітектури достатньо наявності стеін і даху, а для інтер'єру — столу і ліжка. Втім будівлі можуть мати досить складну конфігурацію, продиктовану характером і можливостями матеріалу. Мінімалізм вимагає виконання основної вимоги: незалежно від складності завдання, воно повинно бути вирішено мінімальними засобами. Ніяких надмірностей, деталей або складної обробки. Вся увага віддається об'ємно-просторовому рішенню, і його бездоганність не потребує додаткових прикрас. Обробка — найпримітивніша, в кращому разі фарба на стінах і паркетна дошка на підлозі. Допускається присутність тільки найнеобхідніших меблів, які повинні мати максимально прості контури. Ідеальний варіант — порожня кімната, в якій стоять самотнє ліжко, або робочий стіл з кріслом, або диван з телевізором.
Мінімалізм в архітектурі представляють такі видатні архітектори, як  Джон Поусон, Луіс Барраган,  Альваро Сіза,  Кампо Баеза.

 

Будинок і студія архітектора в Мехіко. Мексика ( Луіс Барраган 1947р.) Приходський центр в Марко де Канавезес. Португалія (Альваро Сіза 1990 р.)
Будинок і студія архітектора в Мехіко.
Мексика ( Луіс Барраган 1947р.)
Фото: architecture.about.com
Приходський центр в Марко де Канавезес.
Португалія (Альваро Сіза 1990 р.)
Житловий будинок в Мадриді. Іспанія (Альберто Кампо Баеза 2000 р.) Житловий будинок в Мадриді. Іспанія (Альберто Кампо Баеза 2000 р.)
Житловий будинок в Мадриді. Іспанія
(Альберто Кампо Баеза 2000 р.)
Фото: dwg-web.com
Житловий будинок в Мадриді. Фрагмент. Іспанія
(Альберто Кампо Баеза 2000 р.)
Фото: dwg-web.com

 

 
НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ: Головна Архітектурні стилі Мінімалізм

colme